Scroll to top
INTERIOR / INDUSTRIAL PRODUCT / LANDSCAPE / WEB / BRANDING - IDENTITY DESIGN
3D Visualization Exhibition

Mobeva Trade Fair Stand Design

We had the opportunity to design a trade show booth for Mobeva Garden Furniture. Mobeva trusted our brand identity and design skills, and asked us to create the booth design. We were excited to take on this challenge and created a design that took into account Mobeva’s needs, product features, and expectations. Our design showcased Mobeva’s garden furniture products, emphasized the brand’s colors and graphics, and attracted attention from trade show visitors. Mobeva’s booth was a focal point and made a significant contribution to the brand’s promotion.

Mobeva Bahçe Mobilyaları için fuar standı tasarımı yapma fırsatı yakaladık. Mobeva, marka kimliğimize ve tasarım becerilerimize güvendi ve bizden stand tasarımını gerçekleştirmemizi istedi. Biz de bu fırsatı büyük bir heyecanla karşıladık ve Mobeva’nın ihtiyaçlarını, ürünlerinin özelliklerini ve beklentilerini dikkate alarak bir tasarım oluşturduk. Projemizde, mobeva’nın bahçe mobilyaları ürünlerinin öne çıktığı, markanın renklerinin ve grafiklerinin ön plana çıktığı bir tasarım kurguladık. mobeva’nın standı, fuar ziyaretçileri tarafından ilgi odağı haline geldi ve markanın tanıtımına büyük katkı sağladı.

  • Date

    Ekim 15, 2019

  • Client

    Mobeva Garden Furniture

  • Tags

    Ahşap Fuar Stand Tasarımı, bahçe mobilyaları, display design, Exhibition Design, fair design, fair stand design, Fuar, Furniture Exhibition Design, Garden Furniture Exhibition Design, garden furniture fair, marka kimliği, Minimal Exhibition Design, mobeva, Mobeva Exhibition Design, Rustic Wood Exhibition Design, Stand Tasarımı, tasarım becerileri, ürün özellikleri, Wood Exhibition Design

Share project