Scroll to top
INTERIOR / INDUSTRIAL PRODUCT / LANDSCAPE / WEB / BRANDING - IDENTITY DESIGN
Catalog Graphic Design

Mobeva Garden Furniture Catalog 2023

In the catalog design we prepared for Mobeva luxury garden furniture, the aesthetics and comfort of each piece of furniture were given priority. In our visuals, we focused on the most special details of our garden furniture and enriched our catalog with visuals that attract our customers’ attention. By emphasizing the high quality and durability of the furniture in our catalog, we aimed to provide our customers with the best reasons to choose Mobeva garden furniture. Mobeva garden furniture, as one of the leading brands in terms of design and quality, is designed to offer our customers a perfect garden living experience.

For the catalog design of Mobeva luxury garden furniture, we also carefully conducted the product photo shoots. To reflect the features of our products in the best way possible, we worked with a professional photographer and made an effort to capture the best angle of each product in our catalog.

Mobeva lüks bahçe mobilyaları için hazırladığımız katalog tasarımında, her bir mobilyanın estetiği ve konforu ön planda tutuldu. Görsellerimizde bahçe mobilyalarımızın en özel detaylarına odaklandık ve müşterilerimizin dikkatini çeken görsellerle katalogumuzu zenginleştirdik. Katalogumuzda yer alan mobilyaların yüksek kalitesini ve dayanıklılığını vurgulayarak, müşterilerimizin Mobeva bahçe mobilyalarını tercih etmeleri için en iyi nedenleri sunmayı hedefledik. Mobeva bahçe mobilyaları, tasarım ve kalite açısından endüstrinin önde gelen markalarından biri olarak, müşterilerimize mükemmel bir bahçe yaşamı deneyimi sunmak için tasarlandı.

Mobeva lüks bahçe mobilyaları için hazırladığımız katalog tasarımı için, ürünlerin fotoğraf çekimlerini de özenle gerçekleştirdik. Ürünlerimizin özelliklerini en iyi şekilde yansıtmak için, profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışarak, katalogumuzdaki her ürünün en iyi açısını yakalamaya özen gösterdik.

  • Date

    Şubat 27, 2022

  • Client

    Mobeva Garden Furniture

  • Tags

    aesthetics, bahçe mobilyaları katalog tasarımı, catalog, catalog design, comfort, customer experience, durability, fotoğraf çekimi, furniture brochure design, garden furnitıre catalog, garden furniture 3D modeling, graphic design, high quality, illustrator, industry leading brand, katalog tasarımı, line art, luxury garden furniture, mobeva, photoshoots, Photoshop, product photography, professional photographer., rhinoceros 3D, special details, swing modelling, swing render, ürün kataloğu

Share project